Prace wykończeniowe

IMG_5540.

Dawno nic nie pisałem ale to nie świadczy, że prace na budowie nie trwają. Obecnie dużo dzieję się w środku: Na zewnątrz też trochę zmian. Pojawiły się opaski okienne.

Stelaże

images (3)

Pojawiły się na ścianach pierwsze fragmenty ocieplenia – Wełna drzewna.  Płyty wiatroizolacyjne oraz stelaże do wełny. Cały system od firmy Steico. Kuchnia kaflowa też nabiera kształtów. Jeszcze brakuje jej trochę pracy i będzie można nastawić herbatę.

Wiosna

ALIM2988

Po dość krótkiej i łagodnej zimie powoli ruszamy z dalszymi pracami. Na początek cały środek został oszlifowany. Na poddaszu pojawiły się ściany działowe – na razie same szkielety ale już widać gdzie jakie pomieszczenie będzie. Powstaje też coś co naszym zdaniem musi się znaleźć w drewnianym domu – kuchnia kaflowa.

Przerwa technologiczna

j1

Zima w budownictwie to czas przerw. U nas jest podobnie. Czekamy aż stopnieje  śnieg i odpuszczą mrozy. Oby do wiosny…

Zima na całego

DSCF0366

Spadło dużo śniegu ale to nie przeszkadza by kończyć pracę nad domem. Obydwa kominy już stoją. Ganek gotowy, pojawiły się też podparcia słupów balkony.

idzie zima

IMG_5770

Nadchodząca zima zmusza do kończenia prac. Powoli kończą się prace nad podbitkami i gankiem. Dach potrzebuje jeszcze tygodnia aby nabrać pełny kształt. Pojawiły się już kominy.

Dachówka c.d.

IMG_5766

Dachówki pojawiły się już prawie na jednej połaci dachu. Ganek nabiera coraz ciekawszych kształtów. Ponadto pojawił się ostatni daszek w naszym domu – daszek nad wejściem do kotłowni.

Dachówki

IMG_5761

Już coraz więcej dachówek na naszym dachu.

Ganek

IMG-20131222-00146

Po długim oczekiwaniu pojawiły się słupy podpierające ganek. Niestety na placu budowy długa przerwa świąteczno-noworoczna.

Pierwsze dachówki

IMG_5705

Na dachu i ganku pojawiły się pierwsze dachówki. Ponadto w pełni zostały pokryte ściany szczytowe.